sobota, 21 grudnia 2013

Czerwony bezrękawnik "Biedronka"

Szydełkowy bezrękawnik dla małej dziewczynki. Ozdobiony jest czerwoną wstążeczką i guzikami w kształcie biedronki. Na jednym ze zdjęć moja mała modelka prezentuje nową kreację. Ubranko wykonane jest ze wzoru całkowicie wymyślonego przeze mnie. Nie kierowałam się żadnym schematem. Wstążeczka przewiązana jest w pasie, by zabawnie podkreślić biust, jak u prawdziwej damy przystało. Bufiaste rękawy.Ktoś poprosił mnie o podanie schematu. Niestety nie posiadam go, bo jak już pisałam, nie korzystałam z gotowego wzoru. Wszelkie długości i szerokości brałam dzięki przyłożeniu robótki do gotowego już innego kubraczka, który rozmiarem był dobry na moje dziecko. Postaram się jednak mniej więcej opisać, jak go zrobiłam.Ci, którzy szydełkują, będą wiedzieli, o co chodzi.

A więc:


1. - To oczka łańcuszka tworzące początek kołnierza. Na jego podstawie robiłam słupki - (2.). W co drugie oczko wbijałam 2 słupki, żeby robótka się zaokrąglała. Takich rzędów zrobiłam cztery, po czym złożyłam kołnierz na pół i robiłam część 3. - rękawy. Chciałam, żeby były bufiaste, więc w każde jedno oczko robiłam 2 słupki, aby były naprawdę bardzo szerokie. Ostatni rząd rękawów to półsłupki - trzeba ścisnąć rękaw, by powstała bufka, więc robiłam 1 półsłupek na 4 oczka słupka. 
Część 4. zrobiłam tak, jak pokazuje mój nieudolny rysunek - krzyżowałam słupki. 
Na sam koniec wykończenie - obrobiłam zapięcie, zrobiłam dziurki, kołnierz, guziki, wstążeczka pod biustem.3 komentarze: